اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در شهرستان مبارکه

0

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای مبارکه ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه ازبرگزاری هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در محل پلیس راه اصفهان _شیراز عنوان کرد : بیش از ۳۰ جوان داوطلب عضو سازمان جوانان در اجرای این طرح ملی مشارکت دارند.

لطف الله ابوطالبی در ارتباط با هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اظهار کرد: این طرح از ۲۸اسفند۹۶همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود و تا ۱۴ فروردین ۹۷ با مشارکت حدود ۳۰ نفر از اعضای جوان و داوطلب ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح به طور کلی در ۴ حوزه سلامت ایمنی، موضوعات فرهنگی و اطلاع رسانی در نظر گرفته شده که بخش سلامت شامل اقداماتی همچون تست فشار خون مسافران، توزیع بروشور و آگاه سازی جوانان از موضوعاتی همچون ایدز و اعتیاد است.

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان مبارکه ادامه داد: بخش ایمنی در این طرح شامل برگزاری کمپین نه به تصادفات (طرح بهرفت)، اعلام نقاط پرخطر جاده‌ها و هشدار های ایمنی که البته بخش طرح بهرفت خود به دو بخش مسابقه پیامکی و امضای میثاق‌نامه به صورت مکتوب و مجازی برای داشتن سفری کم خطر و رانندگی صحیح است.

ابوطالبی عنوان کرد: بخش فرهنگی طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز شامل برپایی خیمه‌های نماز و فضای دوستدار کودک همچنین برگزاری جشنواره و ارائه کتاب‌های فرهنگی است. همچنین بخش اطلاع رسانی شامل معرفی هلال احمر، بخش مجازی و سایت بهرفت در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: حمایت از زندگی و سلامت انسانها با اجرای برنامه های آموزشی، استفاده ‌از فناوری‌های نوین در تامین ‌امنیت ‌روانی ‌وکاهش ‌تلفات ‌انسانی مسافران،ﺗﺮوﻳﺞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﭘﻴﺸﮕﻴﺮی از طریق ارﺗﻘﺎء ﺳﻄﺢ آﮔﺎﻫﻲ ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﻲ مردم در اﻣﺮ ﺣﻮادث و ﺳﻮاﻧﺢ، مشارکت حداکثری جوانان درارتقاء کیفیت و اثرگذاری فعالیت های طرح در بین هموطنان و معرفی قابلیت ها و ظرفیت های سازمان در ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه از مهمترین اهداف طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی است.

ابوطالبی خاطرنشان کرد: در مورد کمپین ملی نه به تصادفات جاده‌ای با استفاده از ظرفیت رسانه ها، فضای مجازی و … با دعوت از مردم برای پیوستن به آن، در صدد یادآوری نکات لازم ایمنی در هنگام رانندگی به مسافران و در نتیجه کاهش هرچه بیشتر تصادفات در جاده ها و پیشگیری از آسیب های اقتصادی و اجتماعی ،خانوادگی آن هستیم.
وی در پایان از همه آحاد مردم جهت شرکت در این کمپین ملی دعوت کرد.

Likes(1)Dislikes(0)

پاسخ دهید

11 + شانزده =