افزایش ۲۷ درصدی تماس تلفنی در ایام نوروز با سامانه ۱۱۵ در شهرستان مبارکه

0

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای مبارکه دکتر پارسا در نشست خبری و ضمن تبریک روز جهانی بهداشت عنوان کرد :۱۸ فروردین ماه هرسال یک شعار از سوی سازمان بهداشت جهانی در نظر گرفته می شود . سلامت برای همه در همه جا شعار امسال می باشد .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه با توجه به اینکه شبکه بهداشت و درمان در ستاد نوروزی مسئولیت سلامت مردم را به عهده دارد افزود : در ایام نوروز ۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در شهرسان و یک اتاق فرمان و ۲۴ تکنسین و ۷ دستگاه آمبولانس آماده برای خدمت رسانی به امداد خواهان و مصدومین بودند.

وی در ادامه گفت : در ایام نوروز ۳ هزار ۹۳۲ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۱۵ داشتیم که طبق سال قبل ۲۷ درصد افزایش داشته است .

دکتر علی پارسا اضافه کرد: امار قابل توجه امسال ، تعداد فوتی های شامل از تصادفات جاده ای بود که کاهش ۶۰ درصدی داشت .

وی در ادامه گفت : ماموریت های ویژه که شامل حوادث خاص یا حوادثی با تعداد مصدومین بالا که در سال گذشته ۱۰ مورد ماموریت ویژه داشتیم که در سال ۹۷ به ۶ مورد رسید که کاهش ۴۰ درصدی را شاهد هستیم .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه در ارتباط با خدمات درمانی در شهرستان افزورد : ۶ مرکز خدمات درمانی شبانه روزی در هر شهر زیر نظر شبکه بهداشت هستند که خدمات درمانی سرپایی در ایام نوروز به مسافرین و مصدومین داده شد که در این ایام ۳۷ هزار ۸۱۰ مورد خدمت درمان سرپایی به مراجعین داده شد .

وی در ادامه اضافه کرد : در ایام نوروز هزار ۴۲۵ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۴۵۷ مورد اماکن عمومی تحت پوشش شبکه بهداشت به صورت ویژه بازدید شد که در طی این بازدید ها ۴۴۱ مورد اخطار برای صنوف و کسبه های که نواقص یا تخلفاتی داشتند صادر شد که طی این بازرسی ها هزار ۳۳۴ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و امروز معدوم می شود.

دکتر پارسا در ادامه افزورد: در سال جدید ۴۰ مورد نمونه برداری از مواد غدایی و ۹۳ مورد نمونه برداری آّب آشامیدنی انجام شده و در مورد کلرباقی مانده آب آشامیدنی هزار ۴۵۹ مورد سنجش کلر باقی مانده در آب انجام شده است .

وی در ادامه تصریح کرد : از شهروندان عزیز خواستاریم که اگر موارد یا تخلفاتی در بهداشت محیط یا بهداشت مواد غذایی مشاهده نمودند با تلفن رایگان ۱۹۰ به صورت شبانه روزی تماس بگیرند .

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه با بیان راه اندازی طرح تحول سلامت افزود : ۸۰ درصد از مردم شهرستان مباکه دارای پرونده الکترونیکی در سامانه سیب می باشند که لازم است این ۳۰ درصد باقی مانده به مراکز پزشکی مراجعه و پرونده خود را تشکیل دهند .

 

Likes(1)Dislikes(0)

پاسخ دهید

چهارده + 14 =